برنامه نویسی سامانه ردیابی

برنامه نویسی سامانه ردیابی

برای استفاده از ردیاب خودرو باید سروری وجود داشته باشد تا اطلاعات از طریق دستگاه ردیاب به آن سور منتقل شده و پردازش شود و کاربر بتواند با ورود به اپلیکیشن و سایت ردیابی اطلاعات و وضعیت ردیاب خود را مشاهده کند.

دستگاه‌ها با استفاده از سیمکارتی که در درون آنها قرار دارد و با اتصال به GPRS سیمکارت امکان ارسال اطلاعات به صورت متناوب را به سرور و سایت ردیابی دارند و این ارتباط معمولا از نوع TCP یا UDP است. ردیاب خودرو ایرانی ستاره ردیاب ایران هم میتواند اطلاعات را بصورت UDP و هم بصورت TCP به سرور بفرستد. از جمله مزایای ارتباط UDP این است که مصرف شارژ سیمکارت کمتری دارد و همچنین نیاز به کانکشن‌های متعدد برای مشاهده وضعیت سرور ندارد.

سامانه ردیابی چگونه کار میکند ؟

سامانه ردیابی اطلاعات دریافتی از دستگاه ردیاب را تحلیل و دیته بندی و ذخیره میکند و به کاربر این امکان را میدهد که بتواند اطلاعات روزهای گذشته خودرو خود را در سایت ردیابی یا اپلیکیشن جست و جو کند.

پس از خرید هر دستگاه به کاربر یک نام کربری و رمز تعلق میگیرد که به وسیله آن میتواند وارد سایت های ردیاب ما شود و از امکانات سایت استفاده کند. علاوه بر سایت ردیابی با همان نام کاربری و رمز میتوانند از اپلیکیشن ردیابی نیز استفاده کنند.

از امکانات سامانه ردیابی میتوان به انواع گزارش گیری ها مانند گزارش مسیر و سرعت و توقف ها اشاره کرد که در شکل زیر میتوانید مشاهده کنید

برنامه نویسی سامانه ردیابی

برنامه نویسی سامانه ردیابی

این گزارش‌گیری‌ها میتواند در بازه های زمانی مختلف انجام شود.

برنامه نویسی سامانه ردیابی

برنامه نویسی سامانه ردیابی

ما میتوانیم برای شرکت هایی که نیاز به سامانه ردیابی مستقل دارند سامانه ردیابی طراحی و بر روی سرور مجزا نصب و تحویل آنها دهیم ، همچنین امکان خرید اکانت ردیابی برای دستگاه های ردیاب از ما وجود دارد، حتی اگر دستگاه از ما تهییه نشده باشد.